tr Türkçe
İş İlanları
24 Eylül 2018 Pazartesi

En Uygun LED Aydınlatma Nereden Alınır?

LED aydınlatma artık sadece ticari yapılarda değil konutlarda da kullanılıyor. Sektörde pek çok firma, marka ve çokça ürün çeşidi var. Bu kadar seçenek arasında tercih yapmak bazen zor olabilir. Peki, en uygun LED aydınlatma nereden alınır?

02 Temmuz 2018 Pazartesi, 07:12

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

LED aydınlatma artık sadece ticari yapılarda değil konutlarda da kullanılıyor. Sektörde pek çok firma, marka ve çokça ürün çeşidi var. Bu kadar seçenek arasında tercih yapmak bazen zor olabilir. Peki, en uygun LED aydınlatma nereden alınır?

Öncelikle bir noktaya dikkatinizi çekelim. Sorumuz “En ucuz LED aydınlatma nereden alınır?” değil. Çünkü sorulması gereken doğru soru bu değil. Biz en ucuz değil, en uygun LED aydınlatmayı arıyoruz. Ucuz sandığımız LED aydınlatmalar, bize sandığımızdan daha pahalıya mal olabilir.

LED sokak armatürü, LED projektör, LED wallwasher, LED kanopi, LED panel, LED ampul, LED avize, şerit LED veya diğer LED aydınlatmalar enerji tasarrufu sağlıyor ve bunun yanında daha uzun bir kullanım ömrü sunuyor. Ancak, kalitesiz bir ürün tercih ederseniz ömrü beklediğinizden kısa sürebilir. Üç ay, altı ay veya bir yıl içerisinde, biraz şanslıysanız 1 yıldan sonra arızayla karşılaşabilirsiniz.

Ürünler garantili olsa da, arıza anında satın aldığınız firmayı yerinde bulamayabilirsiniz. Ya da, kullanıcı hatası gibi bir cevap ile garanti kapsamının dışında olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Bazen bu durum net bir arıza şeklinde ortaya çıkmasa da, LED aydınlatmanızı kullandıkça verdiği ışık miktarının azaldığını görebilirsiniz. Bu azalma, ani bir şekilde gerçekleşmediğinden fark edilmesi oldukça zordur. Ancak bu da erken LED arızasının bir çeşididir.

LED aydınlatma sektöründe büyük bir fiyat rekabeti var. Bu rekabet fiyatları hızla aşağıya çekerken, kaliteyi de aynı hızda aşağı çekiyor. Bu da tüketici tarafında olumsuz etkilere yol açıyor.

Kalitesiz ürün üretmek veya satmak tabi ki doğru değil. Ancak tüketici talebinin bu yönde olması, üreticileri ve ithalatçıları da fiyatları aşağı çekmeye zorlamaktadır. Fiyatları aşağı çekmenin en kolay yolu da, kaliteyi düşürmektir.

Aydınlatma sektöründe 300 civarında doğrudan üretici diyebileceğimiz firma faaliyet gösteriyor. 1000’den fazla firma da ithalatçı olarak sektörde yer alıyor. Bu kadar firma arasından seçim yapmak, güvenilir firma bulmak zor olabilir.

Aydınlatma Portalı bünyesindeki teklif formu ile, Onaylı Üye firmalara talebinizi iletebilirsiniz. Hızlı Teklif Al formuna ulaşmak için buraya tıklayınız. Talebiniz aynı anda onlarca firmaya gönderilir. Ardından yapmanız gereken tek şey, arkanıza yaslanıp teklifleri beklemek olacaktır.

Eğer firmaların yalnızca biriyle ya da birkaçıyla iletişime geçmek isterseniz; aşağıdaki listede Aydınlatma Portalı’nın kurumsal onaylı üyeleri yer almaktadır. Firma sayfasındaki iletişim bilgileri aracılığıyla firma yetkilileriyle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Alışverişiniz sonrasında memnun kalırsanız firma sayfasından firmaya 5 yıldız verip, oylama yapabilirsiniz veya alışveriş deneyiminizi bir yorum aracılığıyla diğer ziyaretçilere aktarabilirsiniz.

İçerik Önerileri

Aydınlatma Yönetmelikleri İnsan Odaklı Aydınlatmayı Öne Çıkarabilir Brüksel merkezli endüstri kuruluşu LightingEurope tarafından hazırlanan tabloya göre; İnsan Odaklı Aydınlatma'nın birkaç yıl içinde en büyük iş alanı olarak ortaya çıkacağı ve bundan sonra da ön planda olmaya devam edeceği belirtiliyor.
Türkiye’nin Web’de En İyi Aydınlatma Firmaları Alexa dünya çapındaki tüm internet sitelerini izliyor ve belirlediği kriterlere göre sıralama yapıyor. Alexa kullanıcıların girdikleri siteleri ve bu sitelerdeki davranışlarını izleyerek siteleri popülerliğine göre sıralıyor. Türkiye'deki aydınlatma firmalarıyla ilgili de böyle bir sorgulama yapmak ...
Yeni Bluetooth Mesh Standardı Akıllı Aydınlatma Uygulamalarını Artıracak Bluetooth kablosuz iletişim protokollerini yöneten organizasyon, bugün Bluetooth’un fiziksel aralığını genişleten bir standart yayınladı ve bu nesnelerin interneti (IoT) akıllı aydınlatma için ticari ve endüstriyel pazar fırsatlarının geliştirilmesine yardımcı olabilecek bir hareket oldu....
2018’in Aydınlatma Trendleri Neler Olacak? Aydınlatma teknolojisi değişiyor. Önümüzdeki 12 ay boyunca enerji dostu ve tümüyle dijitalleşmiş bir sektörün oluşumuna tanıklık ediyor olacağız. Bakalım 2018 yılının aydınlatma trendleri neler olacak?
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *