İş İlanları
02 Ağustos 2019 Cuma

En İyi LED Markaları: OSRAM, CREE, Samsung

Aydınlatma Portalı, araştırma anketinde sektör profesyonellerine ve ilgililerine “En iyi LED markası sizce hangisidir?” sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 33,3’ü OSRAM, yüzde 27,8’i CREE, yüzde 13,9’u Samsung cevabını verdi.

25 Ocak 2019 Cuma, 07:21

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Aydınlatma Portalı, araştırma anketinde sektör profesyonellerine ve ilgililerine “En iyi LED markası sizce hangisidir?” sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 33,3‘ü OSRAM, yüzde 27,8‘i CREE, yüzde 13,9‘u Samsung cevabını verdi.

Türkiye’deki aydınlatma üreticilerinin ve tüketicilerin tercihlerini araştırmak için başlatılan araştırma anketleri tüm hızıyla sürüyor. Aydınlatma Portalı‘nın ikinci anketinde 1700‘den fazla üyeye LED markası tercihleri soruldu.

Ankette küresel aydınlatma pazarına önderlik eden; CREE, Edison Opto, Everlight, LG Innotek, Lumileds, MLS, Nichia, OSRAM, Samsung ve Seoul Semiconductor gibi büyük LED üreticilerine yer verildi.

Türkiye’nin LED tercihi OSRAM oldu. Anket sonuçlarında göre OSRAM oyların çoğunluğuna sahip olarak birinci sırada yer aldı.

Listenin devamında ikinci sırada CREE, üçüncü sırada Samsung, dördüncü sırada Nichia ve beşinci sırada Lumileds yer alıyor.

Şirketler için marka algısını yönetmek son derece önemlidir. Bu algı satış artırıcı önemli etkilere sahiptir. Düzenlenen anket firmalara, tüketici zihninde oluşan marka algısı hakkında önemli bilgiler veriyor.

Siz de araştırma anketlerine katılarak bu araştırmalara katkı sağlamak isterseniz; Aydınlatma Portalı E-Posta Bülteni‘ne kayıt olabilirsiniz.

Yorum

  1. Bahadır Tahtalı

    28 Ocak 2019 - 08:41

    Bu anketin sonucu bana aslında sektörde en çok kullanılan LED’in markalarının ne olduğunu anlattı. Kullanıcıların teknik dosyalara bakarak cevap verdiğini nedense düşünemiyorum 🙂

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir