İş İlanları
31 Mayıs 2019 Cuma

Emre Yılmaz

Emre Yılmaz, 1990 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Trabzon’da Tevfik Serdar Anadolu Lisesi’nde görmüştür. 2005 yılında kodlamaya başlamış, 2006 yılı itibariyle internet dünyasında iz bırakan işlere imza atmaya başlamıştır.

24 Temmuz 2018 Salı, 07:18

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Emre Yılmaz, 1990 yılında Trabzon‘da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Trabzon’da Tevfik Serdar Anadolu Lisesi‘nde görmüştür. 2005 yılında kodlamaya başlamış, 2006 yılı itibariyle internet dünyasında iz bırakan işlere imza atmaya başlamıştır. Çeşitli kodlar yazmış, bu kodları internet üzerinde yayınlamıştır. 2006 yılında, daha 16 yaşındayken, lise öğrenimini gördüğü sırada “www.canlitvradyo.com” adında televizyon ve radyo yayınlarını internete taşıyan bir platform kurmuş binlerce ziyaretçiye ulaşmıştır. 2007 yılında ise Türkiye’nin ilk dizi sitesini olan “www.canlidizi.com” internet sitesini kurmuştur. Kısa bir süre içerisinde yüz binlerce ziyaretçiye ulaşmıştır.

Üniversite sınavları yaklaşınca her iki internet sitesini de satmış, öğrenim hayatına odaklamıştır. Emre Yılmaz, 2008 yılında üniversite öğrenimi için Ankara‘ya gelmiş, Atılım Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği‘nde İngilizce hazırlık dahil 5 yıllık verimli bir dönem geçirmiş, iyi bir ortalamayla mezun olmuştur.

Emre Yılmaz, mezun olduğu yıl, 2013‘te yine Ankara’da Asya Trafik A.Ş. bünyesinde Ar-Ge Mühendisi olarak işe başlamış, kısa bir süre sonra Proje Yöneticisi olarak atanmıştır. Bu firmada devlet destekli (KOSGEB, TÜBİTAK, Kalkınma Ajansı) projelerin yönetimi ve Luxtra LED Aydınlatma markasının altında ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır.

İşe girdiği ilk yıl, 2013‘te, LED’li Trafik Tescil Plakası isimli projeyle LED ve LED Aydınlatma Proje Yarışması‘nda birincilik ödülü almıştır. 2014 yılında ise, Akaryakıt İstasyonu Aydınlatma Tasarımı projesiyle, Almanya merkezli DIAL tarafından düzenlenen yarışmada ülkemizi temsil etmiş, birinci olmuş, DIALux evo Featured Project Winner ödülünü kazanmıştır.

Yüksek lisans için 2015 yılında başvuru yapmış, Gazi Üniversitesi, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümüne yerleşmiştir.

Dijital dünyadaki tecrübesini, aydınlatma sektöründeki bilgi birikimiyle birleştirmeyi hedefleyen Yılmaz, 2016 yılında Aydınlatma Portalı‘nı “www.aydinlatma.gen.tr” adresi üzerinden yayına almıştır. İnternet sitesi, kısa bir süre içerisinde binlerce ziyaretçiye ulaşmış, yüzlerce firma kurumsal üye olarak bu topluluğa destek vermiştir. 2018 yılında, “www.aydinlatma.org” adresini satın almış, internet sitesini bu adres üzerine taşımıştır. Bu değişiklik sonrasında Aydınlatma Portalı, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dördüncü büyük sektör portalı haline gelmiştir.

Aydınlatma Portalı, yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılarak, üye firmalarını en iyi şekilde tanıtmaya gayret göstermektedir. Tüm firmalara eşit mesafede, yayın hayatına devam etmektedir. Emre YılmazAydınlatma Portalı Başkanı olarak, yüksek sorumluluk bilinciyle, görevini en iyi şekilde yürütmektedir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir