İş İlanları
10 Aralık 2019 Salı

Emre Yılmaz

Emre Yılmaz, 1990 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Trabzon’da Tevfik Serdar Anadolu Lisesi’nde görmüştür. 2005 yılında kodlamaya başlamış, 2006 yılı itibariyle internet dünyasında iz bırakan işlere imza atmaya başlamıştır.

24 Temmuz 2018 Salı, 07:18

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Emre Yılmaz, 1990 yılında Trabzon‘da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Trabzon’da Tevfik Serdar Anadolu Lisesi‘nde görmüştür. 2005 yılında kodlamaya başlamış, 2006 yılı itibariyle internet dünyasında iz bırakan işlere imza atmaya başlamıştır. Çeşitli kodlar yazmış, bu kodları internet üzerinde yayınlamıştır. 2006 yılında, daha 16 yaşındayken, lise öğrenimini gördüğü sırada “www.canlitvradyo.com” adında televizyon ve radyo yayınlarını internete taşıyan bir platform kurmuş binlerce ziyaretçiye ulaşmıştır. 2007 yılında ise Türkiye’nin ilk dizi sitesini olan “www.canlidizi.com” internet sitesini kurmuştur. Kısa bir süre içerisinde yüz binlerce ziyaretçiye ulaşmıştır.

Üniversite sınavları yaklaşınca her iki internet sitesini de satmış, öğrenim hayatına odaklamıştır. Emre Yılmaz, 2008 yılında üniversite öğrenimi için Ankara‘ya gelmiş, Atılım Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği‘nde İngilizce hazırlık dahil 5 yıllık verimli bir dönem geçirmiş, iyi bir ortalamayla mezun olmuştur.

Emre Yılmaz, mezun olduğu yıl, 2013‘te yine Ankara’da Asya Trafik A.Ş. bünyesinde Ar-Ge Mühendisi olarak işe başlamış, kısa bir süre sonra Proje Yöneticisi olarak atanmıştır. Bu firmada devlet destekli (KOSGEB, TÜBİTAK, Kalkınma Ajansı) projelerin yönetimi ve Luxtra LED Aydınlatma markasının altında ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır.

İşe girdiği ilk yıl, 2013‘te, LED’li Trafik Tescil Plakası isimli projeyle LED ve LED Aydınlatma Proje Yarışması‘nda birincilik ödülü almıştır. 2014 yılında ise, Akaryakıt İstasyonu Aydınlatma Tasarımı projesiyle, Almanya merkezli DIAL tarafından düzenlenen yarışmada ülkemizi temsil etmiş, birinci olmuş, DIALux evo Featured Project Winner ödülünü kazanmıştır.

Gazi Üniversitesi, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans öğrenimini tamamlamıştır, aynı bölümde Doktora yapmaktadır.

Dijital dünyadaki tecrübesini, aydınlatma sektöründeki bilgi birikimiyle birleştirmeyi hedefleyen Yılmaz, 2016 yılında Aydınlatma Portalı‘nı “www.aydinlatma.gen.tr” adresi üzerinden yayına almıştır. İnternet sitesi, kısa bir süre içerisinde binlerce ziyaretçiye ulaşmış, yüzlerce firma kurumsal üye olarak bu topluluğa destek vermiştir. 2018 yılında, “www.aydinlatma.org” adresini satın almış, internet sitesini bu adres üzerine taşımıştır. Bu değişiklik sonrasında Aydınlatma Portalı, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dördüncü büyük sektör portalı haline gelmiştir.

Aydınlatma Portalı, yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılarak, üye firmalarını en iyi şekilde tanıtmaya gayret göstermektedir. Tüm firmalara eşit mesafede, yayın hayatına devam etmektedir. Emre YılmazAydınlatma Portalı Başkanı olarak, yüksek sorumluluk bilinciyle, görevini en iyi şekilde yürütmektedir.

8 Yorum

 1. Avatar

  Ümit

  13 Kasım 2019 - 14:31

  Emre bey sokak armatüründe hangi markayı tavsiye edersiniz?

  • Emre Yılmaz

   Emre Yılmaz

   13 Kasım 2019 - 17:17

   Merhaba Ümit Bey, ürün seçimi yaparken markadan ziyade garanti süresine dikkat etmenizi öneririm. Firmalardan minimum 5 yıl garanti talep edebilirsiniz. Bu durumda yalnızca iyi üreticiler size çözüm sunabilecektir. Dikkat etmeniz gereken diğer nokta da firmanın kuruluş tarihi olmalıdır. 1 yıl önce kurulan bir firmadan 5 yıl garanti aldığınızda 2 yıl, 3 yıl, 4 yıl sonra bir arıza yaşadığınızda satın aldığınız firmayı yerinde bulamayabilirsiniz. Bu yüzden köklü firmaları tercih etmenizi öneririm. Firmaların kuruluş tarihine Aydınlatma Portalı’nda firma rehberindeki firma sayfalarında bulabilirsiniz.

 2. Avatar

  Bülent Türker

  24 Kasım 2019 - 12:45

  Emre bey merhabalar led ampul hakkında bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz lütfen özel olarak görüşmemiz mümkün müdür

  • Emre Yılmaz

   Emre Yılmaz

   25 Kasım 2019 - 11:08

   Merhaba Bülent Bey, buraya yazılan tüm soruları cevaplamaya gayret gösteriyorum. Siz de sorunuzu buraya yazabilirsiniz. Eğer burada paylaşmak istemediğiniz özel bir sorunuz varsa ücretli danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Bunun için iletişim formu aracılığıyla talepte bulunmanızı rica ederim.

 3. Avatar

  ilhan güleç

  25 Kasım 2019 - 11:11

  Yeni avize aldık 2 adet.10 ampül ve 8 ampüllü.Aldığımızda üzerinde mevcut sarı ışık ampülleri vardı değiştirmedik.Ama bu ampüller yeterli aydınlatmayı sağlamadığı gibi eneerjiyide çok sarfediyor.Avizelerde kullanabileceğimiz ekonomik,enerji tasarrufu sağlayabileceğimiz uzun ömürlü hangi ampül kullanamamızı tavsiye dersiniz.birde avizede sarı mı yoksa beyaz ampülmü kulllanılır.Duy tipi E14,

  • Emre Yılmaz

   Emre Yılmaz

   25 Kasım 2019 - 11:23

   Merhaba İlhan Bey, bilindik markaların şeffaf veya beyaz kapaklı 4-6 watt LED lambalarını tavsiye ederim. İçerisinde sarı tellerin göründüğü LED filamanlı lambaları uzun ömürlü olmadıkları (<15.000 saat) için önermiyorum. Işık rengi tercihi alışkanlıklara göre şekillense de evinizde sarı ışık kullanmanızın doğru bir seçim olacağını söyleyebilirim.

 4. Avatar

  ilhan güleç

  25 Kasım 2019 - 11:38

  Cahilliğimi bağışlayın şeffaf veya beyaz kapak dediğiniz nedir.Marka önerisi yapabiliyormusunuz.

  • Emre Yılmaz

   Emre Yılmaz

   29 Kasım 2019 - 22:58

   Estağfurullah, LED lambaların ışık yaydığı bölümde kubbe şeklinde bir kapak bulunur. Bu kapak şeffaf içi görünür şekilde ya da beyaz renkte içerisindeki LED’leri gizleyecek biçimde olur. Bahsettiğim konu budur. LED filaman lambaların dışında ise şeffaf cam olur içinde LED’ler bir dizi halinde tel tel görünür. Marka konusunda aşağıdaki bağlantıda yer alan içeriği incelemenizi tavsiye ederim.

   http://www.aydinlatma.org/cok-satilan-10-led-lamba-incelemesi.html

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir