Dinlenme Salonlarında Aydınlatma Tasarımı

Hem soğuk renkler hemde sıcak renkleri bir arada sağlayabilen LED’ler ile isteğinize göre aydınlatma tek sistem ile uygulanabiliyor. Bu da LED’leri dinlenme yerlerinde, lounge salonlarında, ofis ve evlerde vazgeçilmez kılıyor.

12 Haziran 2016 Pazar, 08:15

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Evde ve ofiste dinlenme alanları günün tüm yorgunluğunu atabileceğiniz ve enerji dolacağınız yerler arasında çok önemli bir konuma sahip. Peki bu alanların aydınlatması nasıl olmalı?

Dinlenme alanı öncelikle içerisinde bulunduğunuz ofisten tamamen farklı bir konseptte olmalıdır. Yüksek tavan, büyükçe tasarlanmış pencereler gündüz vakti ortamda bir dinginlik sağlarken, sadece gündüz çalışmayan ofis çalışanları için aydınlatma hususu da önem teşkil etmektedir.

Eğer mola anlarında da teyakkuzda ve bir takım sorulara cevap verme hali içerisindeyseniz, aydınlatma alanları parlak ve soğuk renkler ile aydınlatılırsa hem uyanık hem de dinlenmiş hissedebilirsiniz. Yada bazen tam olarak dinlenmek isterseniz daha sıcak renklerde loş aydınlatma tercihi de rahatlatıcı bir atmosfer sunmaktadır. Kuşkusuz bu atmosferi de çağımızda LED teknolojisi sağlamaktadır.

LED aydınlatma doğrusal hat boyunca uygulandığında dinlendirici bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Mesela merdiven kenarlığı boyunca azalarak kaybolan ışık yada tavanlarda uygulanmaya başlanan yansıyarak aydınlatma suretiyle içeriye hoş bir ambiyans katan şerit LED sistemleri ile yansıyan ışık ile yeniden kendinize geleceksiniz. Düz bir hat üzerinde gradyan aydınlatma konusunda oldukça başarılı olan LED aydınlatma sayesinde hem ortama hoş bir görüntü katıp hem de tasaarruflu aydınlatma sağlanılabilir.

İçerik Önerileri

Aydınlatma Ergonomisi Aydınlatma teknolojileri hayatı kolaylaştırır ve işlerin daha hızlı, daha güvenli yapılabilmesini sağlar. Ancak doğru planlanmadığında aydınlatma yarardan çok zarar getirebilir. Işık görme duyusuna etki ettiği için, insanı fiziksel ve psikolojik olarak etkilemektedir. İyi aydınlatma çalışanın dikkat...
Spor Salonu Aydınlatması Modern bir spor salonu oluştururken yüksek performanslı aydınlatma gereklidir. Tamlite Aydınlatma uzmanı Colin Lawson'a göre bir spor salonunu aydınlatırken veya mevcut aydınlatma planını değiştirirken sekiz şeye dikkat etmeniz gerekiyor.
Koridor Aydınlatması Nasıl Yapılır? Koridorlar genellikle gün ışığından çok az yararlanır. Güneş ışığından mahrum bu alanlar sadece gece değil gündüz de yapay aydınlatmaya ihtiyaç duyabilir. Koridorlarda genel itibariyle 100 lüks aydınlatma seviyesi önerilmektedir. Gece boyunca ışıkların tamamen kapanması yerine 20 lüks seviyesinde ay...
Yol Aydınlatması, Neden ve Nasıl? Yolu sadece katlanılması gereken bir mecburiyet sanan insanlar, nerede ise hayatın yarısının yolda geçtiğini fark ettiği zaman, o güzergâha, en az evi ve işyeri kadar önem ve özen göstermesi gerektiğini anlıyor. Bu amaçla yapılmakta olan zorunlu aydınlatma da, şehir aydınlatmamızın en önemli kısmını...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *