İş İlanları
31 Mayıs 2019 Cuma

DIALux’un Mobil Uygulaması Çıktı

Aydınlatma tasarımı ve simülasyon programı DIALux’un beklenen mobil uygulaması çıktı. Artık iç mekan aydınlatma simülasyonları bilgisayara ihtiyaç duymadan yapılabiliyor.

11 Eylül 2018 Salı, 09:10

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Aydınlatma tasarımı ve simülasyon programı DIALux‘un beklenen mobil uygulaması çıktı. Artık iç mekan aydınlatma simülasyonları bilgisayara ihtiyaç duymadan yapılabiliyor.

DIALux ve DIALux evo ücretsiz aydınlatma tasarımı ve simülasyonu programlarıdır. DIAL ekibi, program kullanımı için ücret almak yerine aydınlatma üreticilerinden abonelik bedeli almayı tercih etmektedir. Bu sayede program, pek çok mühendis, mimar ve uygulayıcılar tarafından sıkça kullanılmaktadır.

Bir oda aydınlatma planlaması aslında kolay bir işlem olsa da, basit bir işlem için bilgisayar ile haşır neşir olmak çok istenen bir durum değildi. Bu yüzden DIALux uygulamasının mobil sürümü uzunca bir süredir bekleniyordu.

IOS ve Android platformları için hazırlanan DIALux Mobile, App Store ve Google Play Store‘da yayına alındı. DIALux Mobile uygulamasını aşağıdaki bağlantılar aracığıyla indirebilirsiniz.

App Store:
https://itunes.apple.com/us/app/dialux-mobile/id1417891820?ls=1&mt=8

Google Play Store:
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.dial.DialuxMobile

Programı indirdikten sonra oda boyutlarıyla yeni proje oluşturuyorsunuz. Ardından yansıma çarpanları, bakım faktörü gibi parametreleri giriyorsunuz. Proje oluştuktan sonra, farklı üreticilere ait ürünler arasından arama yapıp, armatür seçimi yapabiliyorsunuz. Ardından hesaplamaları gerçekleştirip sonuçlara ulaşabiliyorsunuz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir