İş İlanları
16 Ekim 2019 Çarşamba

Çamlıca Camii’ne Dijital LED Mahya Asıldı

İstanbul’un her noktasından rahatlıkla görülebilen Çamlıca Camii’nin iki minaresi arasına Türk mühendisliği ve işçiliğiyle üretilen dijital LED mahya asıldı. Her iki yönden de aynı anda okunabilen LED mahya, 800 m2’lik alanıyla dünyanın en büyük mahyası olma ünvanını taşıyor.

22 Mart 2019 Cuma, 09:15

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Çamlıca Camii 7 Mart 2019 tarihinde Regaip Kandili’yle birlikte ibadete açıldı. Yapımına 29 Mart 2013‘te başlanan caminin açılışı herkes tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Temelleri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın Başbakanlığı döneminde atılan Çamlıca Camii, 60.000 kişinin aynı anda ibadet edebileceği bir yapıya sahip olacak şekilde tasarlandı.

Bu kompleksin içerisinde; Türk İslam Eserleri Müzesi, sanat galerileri, kütüphane, yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve seyir terasları yer alıyor.

İstanbul’un her noktasından rahatlıkla görülebilen Çamlıca Camii’nin iki minaresi arasına Dijital Mühendislik tarafından uygulanan Dijital LED Mahya da caminin ibadete açılmasıyla birlikte kullanılmaya başlandı.

Çamlıca Camii için Dijital Mühendislik tarafından Türkiye’de üretilen Dijital LED Mahya aynı zamanda 800 m²’lik alanıyla dünyanın en büyük mahyası olma ünvanını taşıyor.

Türk mühendisliği ve işçiliğiyle çift yönlü olarak üretilen Dijital LED Mahya her iki yönden de aynı anda okunabiliyor. Metin ve hareketli grafik gösteriminin yanısıra, full-color olarak üretilen Dijital LED Mahya, dalgalanan bayrağımızı da gerçek rengiyle gösterebiliyor.

Yorum

  1. Avatar

    Ramazan muslu

    25 Mart 2019 - 08:47

    Devede kulak gibi kalır ama maliyeti nedir mahyanın?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir