Aydınlatma Tasarımcısı Nedir?

Aydınlatma tasarımcıları hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda ışıklarla üretilen işlevsellik ve estetik uzmanlardır. Aydınlatma tasarımcıları, bir tasarım ekibinin parçası olarak çalışırlar. Profesyonel aydınlatma tasarımcıları, mimari ve peyzaj projelerine övgü ve hassas tasarım tekniği getirir.

15 Mayıs 2017 Pazartesi, 07:35

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Işık, çeşitli ve sürekli değişen disiplinlere hakim olmayı gerektiren teknik olarak zor, ancak şaşırtıcı bir araçtır. Bir aydınlatma tasarımı uygulaması, aydınlatma tasarımı ve uygulanmasına ilişkin sanatı ve bilimleri entegre eder.

Aydınlatma tasarımı mimari ve elektrik mühendisliği alanlarında doğal ışık, elektrik ışığı veya ikisini de içeren aydınlatma sistemlerinin, insanın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmasıyla ilgilenen bir alandır.

Aydınlatma tasarımcıları hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda ışıklarla üretilen işlevsellik ve estetik uzmanlardır. Aydınlatma tasarımcıları, bir tasarım ekibinin parçası olarak çalışırlar. Profesyonel aydınlatma tasarımcıları, mimari ve peyzaj projelerine övgü ve hassas tasarım tekniği getirir.

Aydınlatma tasarımı ve simülasyon yazılımları hakkında bilgi almak için aşağıdaki bağlantıda yer alan içeriğimize göz atabilirsiniz.

http://www.aydinlatma.org/aydinlatma-tasarimi-simulasyon-yazilimlari.html

Aydınlatma tasarımcılarına özel sertifika programlarını incelemek için ise aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.aydinlatma.org/aydinlatma-tasarimcilarina-ozel-sertifika-programlari.html

İçerik Önerileri

Akaryakıt İstasyonlarında LED Aydınlatma Akaryakıt istasyonlarında LED aydınlatma neden tercih edilir? Geleneksel aydınlatmalara göre avantajları nelerdir? Ne kadar enerji tasarrufu sağlar ve yatırım geri dönüş süresi nedir? Yazımızda bu sorularınıza cevap bulacaksınız.
Otel Odalarında Aydınlatma Tasarımı: Lambaderler Bir önceki yazımızda otel odalarının aydınlatmasında kullanılan abajurlar konusuna değinmiş, abajurların tasarım ve seçimleri yapılırken hangi konulara dikkat edilmesi gerektiği üzerinde durmuştuk. Şimdi ise otel odalarında abajur ve aplikler kadar sık kullanılan bir diğer aydınlatma armatürü olan l...
Yatak Odalarında Aydınlatma Nasıl Yapılır? Yatmak ve iyi bir uyku için ihtiyacımız olan tek şey karanlıktır. Ancak yatak odasını yatmanın dışında başka şeyler yapmak için de kullandığımızdan, bu alanlarda aydınlatma önemli bir unsur haline geliyor. Genel itibariyle bir yatak odasında 100 lüks aydınlatma seviyesi yeterli görülmektedir....
Akaryakıt İstasyonlarında Aydınlatma Tasarımı Akaryakıt istasyonlarında aydınlatma bölgeleri nelerdir? Hangi marka aydınlatma armatürleri tercih edilir? Kanopi altında aydınlatma seviyeleri ne olmalıdır? Çevre ve market aydınlatması nasıl yapılır?
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *