Aydınlatma Şikayetleri e-Devlet’ten Yapılabilecek

Aydınlatma şikayetlerinin elektronik ortamda daha kolay iletilmesini sağlayan sistem devreye alındı. Artık, sokağınızdaki aydınlatma arızalarını e-Devlet sistemi aracılığıyla anında yetkililere bildirebileceksiniz. Bu hizmeti kullanarak, sokak aydınlatmalarına ilişkin her türlü şikayet, öneri ve talepleri sistem üzerinden gönderebilir ve ilgili dağıtım şirketlerini bilgilendirebilirsiniz.

30 Mart 2018 Cuma, 07:20

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

e-Devlet sistemi yeni imkanlarla gelişmeye devam ediyor. Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü kurumu altına eklenen yeni hizmet ile aydınlatma şikayet başvuruları ve takibi yapılabilecek.

Geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete’de yayınlanan yeni kanun ile sokak aydınlatmalarında arızaları gidermeyen elektrik dağıtım şirketlerine, direk başına 500 TL idari para cezası kesileceği belirtilmişti.

Bu düzenlemeden kısa bir süre sonra, aydınlatma şikayetlerinin elektronik ortamda daha kolay iletilmesini sağlayan sistem devreye alındı. Artık, sokağınızdaki aydınlatma arızalarını e-Devlet sistemi aracılığıyla anında yetkililere bildirebileceksiniz.

Bu hizmeti kullanarak, sokak aydınlatmalarına ilişkin her türlü şikayet, öneri ve talepleri sistem üzerinden gönderebilir ve ilgili dağıtım şirketlerini bilgilendirebilirsiniz.

Şikayet formunda kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve şirket adı, il, ilçe, mahalle gibi başvuruya esas bilgilerin doldurulması isteniyor. Şikayetin ardından cevaplaması için kuruma bir aylık mühlet tanınıyor.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak, almakta olduğunuz aydınlatma hizmetlerine ilişkin şikayette bulunabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/tedas-sikayet-basvurusu-ve-takibi

Bu yeni sistemin devreye alınması ve kullanımı sayesinde aydınlatma arızalarına daha hızlı müdahale edilmesi bekleniyor.

İçerik Önerileri

Kek Kalıbından Avize Yaptı Bir internet forumunda OCA kullanıcı adıyla tanınan genç, kek kalıbından yaptığı avizenin fotoğrafını internette paylaşınca bir anda beğeni yağmuruna tutuldu. Annesinin çizildiği için çöpe atmaya hazırlandığı kek kalıbını annesinden alan genç onu bir avizeye dönüştürdü....
4. Rethink the Night Çalıştayı Kayıtları Başladı Bu sene 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında, dördüncüsü düzenlenecek olan Rethink the Night (RTN) çalıştayı, uluslararası katılıma açık olarak, Yunanistan’ın Kea adasında gerçekleştirilecek. Bu çalıştay, CIE üyesi olan Hellenic Illumination Communittee tarafından organize ediliyor....
İnşaat Mühendisi Aydınlatma Tasarımı Yapabilir Mi? Geçtiğimiz günlerde büyük bir grup şirketi tarafından yayınlanan "Tasarım Mühendisi (Aydınlatma)" başlıklı ilan bazı tartışmaları beraberinde getirdi. Söz konusu ilanda yer alan genel niteliklerinde İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun şeklinde belirtiliyordu.
Kıbrıs’ta Vatandaşlar Aydınlatma Arızalarına Tepki Gösterdi Kıbrıs yeni bir ihale ile 10.000 adet LED armatür alımına hazırlanırken, yerel basın aydınlatma arızalarından şikayet eden bölge sakinlerine kulak verdi. Kıbrıs Gazetesi, Lefkoşa'da bir apartman sakinlerinin aydınlatma arızalarıyla ilgili şikayetlerini dinledi.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *