tr Türkçe
İş İlanları
19 Eylül 2018 Çarşamba

Aydınlatma Şikayetleri e-Devlet’ten Yapılabilecek

Aydınlatma şikayetlerinin elektronik ortamda daha kolay iletilmesini sağlayan sistem devreye alındı. Artık, sokağınızdaki aydınlatma arızalarını e-Devlet sistemi aracılığıyla anında yetkililere bildirebileceksiniz. Bu hizmeti kullanarak, sokak aydınlatmalarına ilişkin her türlü şikayet, öneri ve talepleri sistem üzerinden gönderebilir ve ilgili dağıtım şirketlerini bilgilendirebilirsiniz.

30 Mart 2018 Cuma, 07:20

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

e-Devlet sistemi yeni imkanlarla gelişmeye devam ediyor. Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü kurumu altına eklenen yeni hizmet ile aydınlatma şikayet başvuruları ve takibi yapılabilecek.

Geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete’de yayınlanan yeni kanun ile sokak aydınlatmalarında arızaları gidermeyen elektrik dağıtım şirketlerine, direk başına 500 TL idari para cezası kesileceği belirtilmişti.

Bu düzenlemeden kısa bir süre sonra, aydınlatma şikayetlerinin elektronik ortamda daha kolay iletilmesini sağlayan sistem devreye alındı. Artık, sokağınızdaki aydınlatma arızalarını e-Devlet sistemi aracılığıyla anında yetkililere bildirebileceksiniz.

Bu hizmeti kullanarak, sokak aydınlatmalarına ilişkin her türlü şikayet, öneri ve talepleri sistem üzerinden gönderebilir ve ilgili dağıtım şirketlerini bilgilendirebilirsiniz.

Şikayet formunda kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve şirket adı, il, ilçe, mahalle gibi başvuruya esas bilgilerin doldurulması isteniyor. Şikayetin ardından cevaplaması için kuruma bir aylık mühlet tanınıyor.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak, almakta olduğunuz aydınlatma hizmetlerine ilişkin şikayette bulunabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/tedas-sikayet-basvurusu-ve-takibi

Bu yeni sistemin devreye alınması ve kullanımı sayesinde aydınlatma arızalarına daha hızlı müdahale edilmesi bekleniyor.

İçerik Önerileri

Ovit Tüneli Mavi Renkli Işıklarla Aydınlatıldı Rize'yi Erzurum'a bağlayan, 14,3 km uzunluğunda Türkiye'nin en uzun tüneli Ovit Tüneli geçtiğimiz günlerde geçici de olsa ilk kez araç trafiğine açıldı. Tünel içerisinde Avrasya Tüneli'ne benzer şekilde mavi renkli aydınlatmalar kullanıldı.
Gıda Endüstrisinde LED Aydınlatmanın Yükselişi Banner firmasının zor koşullara dayanıklı olarak ürettiği WLS27 şerit LED'ler gıda üretim tesisleri için biçilmiş kaftan. Çeşitli mekanik etkilere karşı sapasağlam ayakta kalmayı başaran LED aydınlatma sistemi, bunun yanı sıra kimyasal madde, yüksek basınç ve yüksek sıcaklığa karşı da üstün dayanıkl...
Türkiye’de LED Üretildi İddiası Geçtiğimiz haftalarda iş dünyasının sosyal medyası Linkedin'de bir iddia ortaya atıldı. Türkiye'de ilk kez LED paketlemesi yapıldığının belirtildiği paylaşım kısa sürede yüzlerce beğeni onlarca yorum aldı.
Aydınlatma Sektöründe Photoshop Kandırmacası Aydınlatma projelerinde özellikle LED dönüşümlerinde before & after fotoğrafları moda oldu. Aydınlatma firmalarının internet sitelerinde, sosyal medyada bu fotoğrafları sıkça görüyoruz. Peki bu fotoğraflar ne kadar güvenilir?
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *