tr Türkçe
İş İlanları
17 Temmuz 2018 Salı

Aydınlatma Şikayetleri e-Devlet’ten Yapılabilecek

Aydınlatma şikayetlerinin elektronik ortamda daha kolay iletilmesini sağlayan sistem devreye alındı. Artık, sokağınızdaki aydınlatma arızalarını e-Devlet sistemi aracılığıyla anında yetkililere bildirebileceksiniz. Bu hizmeti kullanarak, sokak aydınlatmalarına ilişkin her türlü şikayet, öneri ve talepleri sistem üzerinden gönderebilir ve ilgili dağıtım şirketlerini bilgilendirebilirsiniz.

30 Mart 2018 Cuma, 07:20

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

e-Devlet sistemi yeni imkanlarla gelişmeye devam ediyor. Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü kurumu altına eklenen yeni hizmet ile aydınlatma şikayet başvuruları ve takibi yapılabilecek.

Geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete’de yayınlanan yeni kanun ile sokak aydınlatmalarında arızaları gidermeyen elektrik dağıtım şirketlerine, direk başına 500 TL idari para cezası kesileceği belirtilmişti.

Bu düzenlemeden kısa bir süre sonra, aydınlatma şikayetlerinin elektronik ortamda daha kolay iletilmesini sağlayan sistem devreye alındı. Artık, sokağınızdaki aydınlatma arızalarını e-Devlet sistemi aracılığıyla anında yetkililere bildirebileceksiniz.

Bu hizmeti kullanarak, sokak aydınlatmalarına ilişkin her türlü şikayet, öneri ve talepleri sistem üzerinden gönderebilir ve ilgili dağıtım şirketlerini bilgilendirebilirsiniz.

Şikayet formunda kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve şirket adı, il, ilçe, mahalle gibi başvuruya esas bilgilerin doldurulması isteniyor. Şikayetin ardından cevaplaması için kuruma bir aylık mühlet tanınıyor.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak, almakta olduğunuz aydınlatma hizmetlerine ilişkin şikayette bulunabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/tedas-sikayet-basvurusu-ve-takibi

Bu yeni sistemin devreye alınması ve kullanımı sayesinde aydınlatma arızalarına daha hızlı müdahale edilmesi bekleniyor.

İçerik Önerileri

Işıklar Oruç Tutmanıza Yardımcı Olabilir Mi? Sahurda güneş ışığı olmadığından, sadece davul sesiyle uyanmak çok da kolay değil. Davula sarılan rengarenk LED ışıkları da güneş kadar parlak değil. Peki sahura kadar iyi bir uyku çekmek, sahurda kolay uyanmak için evimizin ışıkları bize yardımcı olabilir mi?
Küresel Ölçekte Büyük Aydınlatma Firmaları Türkiye’de Neden Başarısız Oluyor? Dünyaca ünlü pek çok aydınlatma firması, Türkiye'de yıllardır faaliyet gösteriyor ve başarılı çalışmalar yapıyor. Ancak maalesef her firma bu kadar şanslı olmuyor. Her yıl Türk aydınlatma pazarına giriş yapan küresel ölçekte büyük firmaları duyuyoruz. Ancak bir o kadar firma da Türkiye pazarından çe...
Aydınlatma Portalı’nda Haziran Ayının En Çok Okunanları Haziran ayında Aydınlatma Portalı'nı 4.869 kişi ziyaret etti. Sayfa görüntüleme sayısı ise 9.131 seviyesindeydi. Ziyaretçilerin %45'i İstanbul'dan, %19'u Ankara'dan, %8'i ise İzmir'den geldi. Uluslararası ölçekte incelendiğinde ise Türkiye'yi Rusya, Amerika ve İngiltere izledi.
LED Aydınlatma Üretiminde Gümrük Vergisi Kalkacak Mı? Telefon üretici firmalarının kullandıkları aksam ve parçalar için uygulanmaya başlanan vergi muafiyeti, gözleri LED teknolojisiyle ivme kazanan aydınlatma sektörüne çevirdi. Benzer bir vergi muafiyeti aydınlatma sektörü için de uygulanabilir mi?
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *