Aydınlatma Sektöründe 2017 Yılında Neler Oldu?

Aydınlatma sektörü 2017 yılında büyük bir değişime tanıklık etti. 2017 yılında aydınlatma sektörü LED teknolojisi ve akıllı aydınlatma teknolojileriyle ivmelendi. Peki 2017 yılı aydınlatma firmaları açısından nasıl geçti? Yıl boyunca yayınladığımız, öne çıkan kurumsal haberleri sizler için özetliyoruz.

14 Ocak 2018 Pazar, 18:39

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Aydınlatma sektörü 2017 yılında büyük bir değişime tanıklık etti. 2017 yılında aydınlatma sektörü LED teknolojisi ve akıllı aydınlatma teknolojileriyle ivmelendi. Peki 2017 yılı aydınlatma firmaları açısından nasıl geçti? Yıl boyunca yayınladığımız, öne çıkan kurumsal haberleri sizler için özetliyoruz.

Fiberli markasıyla, aydınlatma sektöründe emin adımlarla büyüyen PSL Elektronik, sektördeki 26. yılını tüm şirket çalışanlarıyla birlikte kutladı.

Kırıkkale Nur Camii’nin ZEVE Aydınlatma Tasarım Stüdyosu imzasını taşıyan mimari aydınlatma projesi, dünyanın en önemli uluslararası aydınlatma tasarımı yarışmalarında 3 büyük ödüle birden layık görüldü.

Pera Teknoloji, 10W’tan 1000W’a kadar istenildiği şekilde özelleştirilebilen modüler LED projektör Pera Compact’ı tanıttı.

Akdeniz bölgesinin lider aydınlatma firması KEYLED Aydınlatma, Philips işbirliği ile Peyzaj Mimarları Mersin İl Temsilciliği’ne aydınlatma eğitimi verdi.

Philips Aydınlatma, ‘Daha Aydınlık Yaşamlar, Daha İyi Bir Dünya’ adlı yeni sürdürülebilirlik programını başlattı ve kendine 2020 yılına kadar 2 milyar LED aydınlatma satışı yapma hedefi koydu.

OSRAM, LEDVANCE lamba grubunun satışını, yatırımcı liderliğindeki bir Çin konsorsiyumuna yaklaşık 500 milyon Euro karşılığında tamamladı.

Türkiye’nin en büyük üreticilerinden biri olan Pelsan Aydınlatma, yaptığı çalışmalarla dünyaya açılan yüzünü her geçen gün yenilemeye devam ediyor. Bu kapsamda Pelsan, yeni web sitesini yayına aldı.

IKEA, sınırlı özellik çizgisinde, çok fazla bir şey yapmayacak ancak tüketicilerin uygun bulabileceği bir temel giriş modeliyle akıllı aydınlatma pazarına pazara dahil oldu.

General Electric, “portföyünü düzene koymak ve temel dijital endüstri varlıklarına odaklanmak” için sürdürdüğü çabanın bir parçası olarak aydınlatma biriminin satışı için alıcılarla görüşmeye başladı.

Fiberli’nin iki dış mekan aydınlatma ürün tasarımı birden, A’Design Competition & Award’da ödüle layık görüldü.

THY Avrupa Ligi Dörtlü Final’ine ev sahipliği yapan Sinan Erdem Spor Salonu’nun saha ve tribün aydınlatmaları Philips Aydınlatma tarafından yenilendi. Yeni aydınlatma sistemi, Türkiye’deki ilk dinamik LED spor salonu aydınlatma uygulaması olarak kayıtlara geçti.

İstanbul merkezli LED aydınlatma üreticisi Entek LED, Ankara ve çevre illerdeki taleplere daha hızlı cevap verebilmek için Ankara Showroom’unu açtı.

Sektörün merakla beklediği dev buluşma IstanbulLight, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Fuarı 67 farklı ülkeden, mimarlar ve iç mimarlar, elektrik proje ve taahhüt firmalarının yöneticileri, aydınlatma tasarımcıları, inşaat şirketleri temsilcileri, otel satınalma müdürleri, kamu ve belediye temsilcilerinin içinde bulunduğu 7.218 kişi ziyaret etti.

Assan Elektronik firmasının, Mira serisinin, istasyonlar için olan yeni ürünü Mira III, Petrol Ofisi bayilerine tanıtıldı.

LED seminerlerine hız kesmeden devam eden Pelsan Aydınlatma‘nın son durağı Ankara oldu. Pelsan Aydınlatma, Ankara’da LED semineri düzenledi.

Aktel Elektronik, Ankara’da Akıllı Bina Teknolojileri Elektrik Sistemleri Fuarı‘na katıldı ve müşterilerine mühendislik ve Ar-Ge çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Eğer siz de firma haberleriniz, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın beşinci büyük sektörel portalı; Aydınlatma Portalı‘nda yayınlansın istiyorsanız, iletişim formu aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçerik Önerileri

Fiberli Aydınlatma Eğitimi Seminerine Ev Sahipliği Yaptı Sektöre yön veren, yenilikçi ve kaliteli uygulamaların sürdürülebilirliği için sürekli eğitimi ve gelişimi esas alan ve bu alanda yatırım yapmanın önemini her fırsatta vurgulayan Fiberli yönetimi, Aydınlatma Türk Milli Komitesi’nin (ATMK) aydınlatma eğitim seminerlerine ev sahipliği yaparak çalışanl...
Light + Building 2018 Fuarı’na Katılan Türk Firmaları Dünyanın önde gelen aydınlatma fuarı Light + Building, 28-23 Mart 2018 tarihleri arasında Frankfurt'ta düzenleniyor. Fuara Türkiye'den hem firma katılımı hem de ziyaretçi bakımından ilgi hızla artıyor. Light + Building’e bu yıl Türkiye'den 96 firma katılıyor. İki yıl önce düzenlenen bir önceki fuara...
Aydınlatmada Yapay Zekâ Dönemi Yapay zekâ destekli entegre aydınlatma çözümü SylSmart, bina içi hareketliliği öngören yüksek teknolojisiyle plaza, hastane ve okul gibi büyük yapılarda %65’e kadar enerji tasarrufu sağlıyor. Hiçbir ek mühendislik yatırımı gerektirmeyen SylSmart, 2 yılda kendini amorti ediyor....
PSL Elektronik 26. Yılını Kutladı Fiberli markasıyla, aydınlatma sektöründe emin adımlarla büyüyen PSL Elektronik, sektördeki 26. yılını tüm şirket çalışanlarıyla birlikte Ramada Plaza Antalya’da görkemli bir geceyle kutladı.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *