tr Türkçe
İş İlanları
18 Ekim 2018 Perşembe

Aydınlatma Portalı Markası Tescil Edildi

Aydınlatma Portalı’nın marka tescil süreci tamamlandı. Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dördüncü büyük sektör portalı; Aydınlatma Portalı artık tescilli bir marka ile korunuyor.

03 Ekim 2018 Çarşamba, 07:49

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Aydınlatma Portalı‘nın marka tescil süreci tamamlandı. Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dördüncü büyük sektör portalı; Aydınlatma Portalı artık tescilli bir marka ile korunuyor.

Yaklaşık iki yıl kadar önce yayına başlayan ve kısa sürede sektörün en büyük medya organizasyonu haline gelen Aydınlatma Portalı, marka tescilini aldı.

Sektörde yayına başlayan bazı dergilerin, Aydınlatma Portalı’ndaki içerikleri izinsiz kullandığı, Aydınlatma Portalı’nın adını kullanarak firmalardan reklam ve sponsorluk talep ettiğiyle ilgili şikayetler portal yönetimine sık sık geliyordu. Bu konuda gerekli uyarılar dergi yöneticilerine yapılsa da, bu haksız rekabetin sürdürüldüğü tespit edilmiştir. Bu noktada Aydınlatma Portalı markasının, bir tescil işlemi ile koruma altına alınması gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Aydınlatma Portalı, aydınlatma sektörüne özel eğitim kaynakları oluşturmakta ve bu kaynakları ücretsiz olarak yayınlamaktadır. Bu güne kadar, portal, bilgi paylaştıkça çoğalır yaklaşımıyla diğer basın kuruluşlarına içerik sağlasa da, dergilerin iş birliği anlaşmalarına aykırı ve tek taraflı çıkar sağlamaya yönelik davranışları sebebiyle bu paylaşım sürdürülememiştir.

Oluşan bu hak ihlalinden ötürü, portal yönetimi, sektörde faaliyet gösteren bazı dergilere, portal içeriklerinin kullanımıyla ilgili kısıtlama veya tamamen yasaklama getirmiştir.

Aydınlatma Portalı markası, Haziran 2018 itibariyle, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilerek koruma altına alınmıştır. Aydınlatma Portalı tescilli markasıyla reklamcılık, pazarlama ve hakla ilişkiler gibi hizmetler verecek, kitap, dergi ve gazete gibi basılı yayınlar çıkartacak ve eğitim, öğrenim faaliyetleri sürdürecektir.

İçerik Önerileri

Yılın Aydınlatma Firması Finalistleri Belirlendi Geçtiğimiz ay oylamaya açılan, 41 aydınlatma firmasının yer aldığı Yılın Aydınlatma Firması Anketi'nde final oylamasına geçildi. En çok oyu alan 10 firma; Assan Elektronik, Derin LED, EAE Aydınlatma, Fiberli, FOCUSLED Aydınlatma Sistemleri, Işıklar LED Teknolojileri, Masterled Aydınlatma, Pelsan Ayd...
LED Lamba Seçiminde Fiyat Sadece %30 Etkili Geçtiğimiz günlerde yayınlanan "Elektrik Toptancıları Çalışması 2016" montaj ekibi ve mütahitlerin, davranış ve beklentilerinin nasıl değiştiğini ortaya koyuyor. LEDification, SmartFuture ve Digitization elektrik toptancılarına ne ifade ediyor? LED devrimini mutlaka okumalısınız....
Aydınlatma Portalı’nda Eylül Ayının En Çok Okunanları Aydınlatma Portalı, Eylül ayında rekor ziyaretçi sayısına ulaştı. Sektörün lider portalı Aydınlatma Portalı’nı Eylül ayında 9.236 kişi ziyaret etti. En çok okunan içerik Philips’ten 10.000 € Ödüllü Aydınlatma Tasarımı Yarışması olurken, en çok ziyaret edilen firma ise Zenit LED ve Aydınlatma Teknolo...
Aydınlatma Portalı Bitcoin İle Ödeme Almaya Başladı Aydınlatma Portalı, üyelik ücretleri ve sponsorluk anlaşmaları için elektronik para birimi Bitcoin ile ödeme almaya başladı. Bu yenilikçi ödeme ağıyla artık ödemeler daha hızlı gerçekleşiyor. Yeni ödeme sistemine entegrasyon aşamasında 31 Aralık 2017 tarihine kadar bir yıl firma rehberi üyeliğine bi...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *