İş İlanları
03 Aralık 2019 Salı

Aydınlatma Arızası Uçuşları İptal Ettirdi

Diyarbakır Havalimanı’nda pist aydınlatma sisteminde arıza oluşunca uçuşlar iptal edildi. Diyarbakır’a gelen uçaklar ise çevredeki diğer havalimanlarına yönlendirildi.

04 Eylül 2017 Pazartesi, 09:40

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Geçtiğimiz günlerde, Diyarbakır Havalimanı‘nda pist aydınlatma sisteminde arıza oluşunca uçuşlar iptal edildi. Diyarbakır‘a gelen uçaklar ise çevredeki diğer havalimanlarına yönlendirildi.

16 Ağustos 2017 Çarşamba günü Diyarbakır Havalimanı’nda pist aydınlatma sistemi arıza yaptı, pist bir anda karanlığa gömüldü. Arıza sebebiyle 14 uçak seferi iptal edildi.

Havalimanı ana pisti, pist kenar, pist eşik ve pist sonu ışıklarındaki oluşan arızanın sebebi kablo arızası olarak belirtildi.

Arıza sonrasında ekipler çalışmaya başladı. Yapılan onarım çalışmaları neticesinde arıza giderildi ve havalimanı yeniden uçuşa açıldı.

Yaşanan bu durum DHMİ elektrik personeliyle ilgili lisans konusunu gündeme getirdi. Elektrik personelinin Avrupa standartlarında eğitime tabi tutulması gerektiği ve elektrik biriminin teknik hizmetlerden ayrılması gerektiği konusunda tartışmalar başladı.

Bu olayda büyük bir kaza atlatıldığı kesin bir konu. Havacılıkta aydınlatma önemli bir konu. Önem verilmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir