Assan Elektronik Yenilikçi Çözümleriyle Sektörde Söz Sahibi

Assan Elektronik Genel Müdürü Lütfi Pişiren: “Assan’ın başarısının altında, sahada verilen mühendislik desteği ile gereğinde özel tasarım ve özel üretim yaparak, ihtiyaca en uygun çözümü sağlamasının yattığını çok net söyleyebilirim.”

16 Ekim 2017 Pazartesi, 12:15

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Assan Elektronik Genel Müdürü Lütfi Pişiren: “Assan’ın başarısının altında, sahada verilen mühendislik desteği ile gereğinde özel tasarım ve özel üretim yaparak, ihtiyaca en uygun çözümü sağlamasının yattığını çok net söyleyebilirim.”

36 yıldır sektörde faaliyet gösteren Assan Elektronik’i tanıtır mısınız?

1980 yılında faaliyetine başlamış köklü bir firma olan Assan Elektronik 90’lı yılların başında LED ile tanışarak, LED’in kullanıldığı TV stüdyo dekorasyonları, skor panoları gibi birçok ürünün tasarım ve üretimi ile ürün gamını farklılaştırdı.

2000’li yılların başı itibari ile kullanım alanı genişleyen LED’li ürün talepleri, Assan Elektronik’i ağırlıklı olarak bu alanda faaliyet göstermeye yöneltti. LED’li modüllerin tasarım ve üretimi ile LED aydınlatma armatürlerinin hayatımıza girmesinde öncülük eden Assan Elektronik, LED’i verimli ve doğru kullanarak sunduğu yenilikçi çözümleriyle, sektöründe söz sahibi olmaya devam etmektedir.

Assan Elektronik A.Ş. 2013‘te, DMY Şirketler Grubu bünyesine dâhil oldu. Kısaca DMY’den bahsedecek olursam, grubun temelleri, 1980’de Davut ve Mustafa Yurttaş kardeşlerin Özdisan Elektronik A.Ş.’yi kurması ile atıldı. Böylece. kesintisiz, güç kaynağı ve elektronik alanda ilk üretimler yapılmaya başlandı.

Zamanla Özdisan, ileri teknoloji içeren pek çok elektronik komponenti Türkiye’ye getirip kullanıcıların hizmetine sunarak, bugün Türkiye’nin en geniş ürün ağma sahip elektronik komponent distribütörü haline gelmiş durumda. Assan Elektronik. DMY Şirketler Grubu bünyesine katıldıktan sonra, büyük bir değişim içine girdi. 2014 yılında, şu an faaliyet gösterdiği Dudullu OSB’deki fabrikasına taşındı ve yatırımlara hız verildi. Yaptığı yatırımlar ile LED aydınlatma ürünlerini yüksek teknoloji kullanarak üreten ilk firmalardan oldu.

Aydınlatma alanında diğer dünya ülkeleri ile Türkiye’nin durumu ve bakış açılan farklılıklar gösteriyor mu?

Günümüzde, ucuza temin edilebilen ancak kısa zamanda kalite sorunları çıkaran ürünler, dünyada rekabeti güç hale getirdi. Ancak. LED aydınlatma ile ilgili olarak son kullanıcıların bilgi sahibi olmaya başlaması, daha nitelikli ürünler ile müşterinin karşısına çıkma zorunluluğunu doğruyor. Türkiye’de de benzer bir trend söz konusu. Önemli olan, doğru LED ile tasarlanan, doğru ürünleri müşteriye sunmak.

Bu anlamda Assan olarak çok önde olduğumuzun altım çizmek isterim. Ülkemizde de dünyada pek çok ülkedekine benzer olarak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge ile Türkiye’de enerji verimliliğin arttırılması için, kamu ve özel sektörde LED aydınlatma armatürleri kullanımı teşvik edilmekte.

Son yıllarda çok geniş alanda kullanılmaya başlanılan LED aydınlatma üzerine Assan’ın Ar-Ge çalışmalarından bahseder misiniz?

Assan, Ar-Ge faaliyetlerini 2 ayn kategoride değerlendirmek mümkün. Çalışmalarımızı kısa ve orta-uzun vadeli projeler olarak tanımlıyoruz.

Kısa vadeli hedeflerimizi; ürün gamımızdaki ürün çeşitliliğini zenginleştirmek ve var olan ürünlerimizde verimliliği arttırmak, orta-uzun vadeli hedeflerimizi; bulut tabanlı akıllı aydınlatma çözümleri ve otomatik optimum aydınlatma sağlayan, yapay zeka içerikli aydınlatma sistemleri sunmak olarak özetleyebiliriz.

Kendimize gerçekçi hedefler koyan ve bunu sürdürebilir tutan bir firmayız. LED’li aydınlatma sistemlerinin daha da yaygınlaşmasının beklendiği pazardaki büyümeyle birlikte bizim hedeflerimiz de yükselecektir.

Assan Elektronik

İçerik Önerileri

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde Işık Şöleni Başladı Geçtiğimiz günlerde trafiği açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ışıklandırmasını yapan A Grup Ses ve Işık Sistemleri firmasının yönetisi Suat Durukan, proje hakkında bilinmeyenleri anlattı.
Philips’ten Renk Değiştirebilen LED’lerle Stadyum Aydınlatması Avrupa'nın futbol devlerinden Atletico Madrid; 67.000 koltuklu, renk değiştiren LED aydınlatmalı yeni stadına taşınmaya hazırlanıyor. İspanyol futbol kulübünün bu eşsiz stad aydınlatması, Philips ile geliştirilen ortaklık sayesinde tamamı LED teknolojisiyle sağlanıyor.
Kadir Has Stadyumu’nun Dekoratif Aydınlatmaları Tamamlandı Türkiye Süper Ligi’nde mücadele eden Kayseri Spor Kulubü'ne ev sahipliği yapan ve Türkiye’nin en modern stadyumlarından biri olan “Kayseri Kadir Has Stadyumu” dış cephe dekoratif aydınlatma projesi 4000’e yakın RGB Star ürünü ve 150 adet wallwasher kullanarak; projelendirme, tasarım, üretim ve uygul...
Philips 2020 Yılına Kadar 2 Milyar LED Aydınlatma Satışı Yapacak Philips Aydınlatma, 2016-2020 dönemi için ‘Daha Aydınlık Yaşamlar, Daha İyi Bir Dünya’ adlı yeni sürdürülebilirlik programını başlattı.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *