tr Türkçe
İş İlanları
25 Eylül 2018 Salı

ASBÜ Rektörlük Binası Dekoratif Dış Cephe Aydınlatma Sistemi

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Ankara-Ulus’ta tarihi bir binada faaliyet göstermektedir. Bina, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Başbakanlık binasıdır. Restorasyon sürecinde, tarihi binanın dekoratif aydınlatma sistemi AIMTECH tarafından yapılmıştır.

13 Haziran 2017 Salı, 07:55

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Ankara-Ulus’ta tarihi bir binada faaliyet göstermektedir. Bina, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Başbakanlık binasıdır. Mimar Yahya Ahmet Bey tarafından 1925 yılında inşa edilmiş, 1937’ye kadar ‘Başvekalet’ olarak hizmet vermiştir.

1950’li yıllardan sonra Maliye Bakanlığı’na ev sahipliği yapan bina, 2001 yılından itibaren Gümrük Müsteşarlığı tarafından kullanılmıştır.

2013 yılı Nisan ayında Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’ne tahsis edilen tarihî yapı, rektörlük binası olarak kullanılmak üzere aslına uygun bir şekilde restore edilmiştir.

Restorasyon sürecinde, tarihi binanın dekoratif aydınlatma sistemi AIMTECH tarafından yapılmıştır.

Projede 60cm, 90cm ve 120cm olmak üzere 3 farklı tipte toplam 210 adet wallwasher kullanılmıştır. Her bir wallwasher’da soğuk beyaz, sıcak beyaz ve amber olmak üzere 3 farklı sıcaklıkta LED bulunmaktadır.

Wallwasher’larda bulunan dahili DMX Decoder’ler ile her bir wallwasher renk değiştirebilmektedir. Binanın gösterişli dış cephesini pano ve kablaj kalabalığından kurtarmak için wallwasher’lar dekoderleri dâhili olarak wallwasher içerisinde olacak şekilde tasarlanmıştır.

İçerik Önerileri

Shakhtar Donetsk Stadyumu Mimari Aydınlatması Donbass Arena’nın kavramsal tasarımını yapan Arup, şehrin doğal zenginliğine gönderme yapmak için yapıyı topraktan çıkan bir elmas şeklinde tasarlamış. Ana fikri, yapının tüm detaylarında görmek mümkün olsa da, en çok dikkat çeken özelliği maçları izlemek için şehrin dört bir yanından akın eden seyi...
Hürrem Sultan Haseki Hamamı Mimari Aydınlatma Projesi Haseki Hamamı’na Ayasofya Hamamı, Haseki Hürrem Sultan Hamamı da denir, İstanbul’da Ayasofya Müzesi ile Sultanahmet Camii arasında yer alan Türk hamamıdır. Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan tarafından, Mimar Sinan’a 16. yüzyılda sipariş edilmiştir. Ayasofya’nın yanına, daha önce tarihi Zeu...
Mersin Yat Limanı Otopark ve Çekek Alanı Aydınlatma Projesi Mersin yat limanı kapsamında bulunan 850 araçlık otopark alanı aydınlatması, EAE Elektroteknik tarafından yapılan DIALux hesaplamaları neticesinde, 22 adet 150 Watt’lık LED’li Prolit Asimetrik Projektör ile 12 ve 22 metre yükseklikte bulunan direklerin üzerinden yapılmaktadır.
Kadifekale Surları Mimari Aydınlatma Projesi 2 bin 400 yıl önce inşa edilen Kadifekale surları, artık geceleri de kent siluetini süslemeye başladı. Büyük İskender'in yaptırdığı tarihi surlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu 298 özel LED armatürden oluşan aydınlatma sistemi sayesinde istenen her renge bürünebiliyor....
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *