tr Türkçe
İş İlanları
17 Ağustos 2018 Cuma

Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi

Dünya’da ve Türkiye’de elektrik giderlerinin %25’nin aydınlatma için kullanıldığını biliyor muydunuz? Bu durum ülkemize her yıl yaklaşık 1.5 milyar TL’ye mal oluyor. Evinizdeki ışıkları söndürebiliyorsunuz, peki ya sokaklar ve parklar? Bunun hem kolay, hem de etkili bir çözümü var.


497 kez izlendi, 23 Kasım 2017 Perşembe

Dünya‘da ve Türkiye‘de elektrik giderlerinin %25‘nin aydınlatma için kullanıldığını biliyor muydunuz? Bu durum ülkemize her yıl yaklaşık 1.5 milyar TL‘ye mal oluyor. Evinizdeki ışıkları söndürebiliyorsunuz, peki ya sokaklar ve parklar? Bunun hem kolay, hem de etkili bir çözümü var.

Logiba akıllı şehir aydınlatma sistemi; ASAS. Park ve sokaklardaki lambaları akıllı hale getiren Logiba ASAS hem klasik hem de LED lambalar ile uyumludur. Logiba ASAS‘a entegre edilen hareket, trafik ve aydınlık sensörleri sayesinde park ve sokaklarda yayalar, bisikletliler ve araçlar her zaman aydınlıkta yol alır.

Trafik yoğunluğunun az olduğu, kimsenin parkta ve sokakta olmadığı zamanlarda aydınlatma düzeyi düşürülür ve gereken zamanda gerektiği kadar aydınlatma yapılır. Aydınlatma armatürlerinin arıza ve ömürleri kayıt edilir. Bakım ve onarım iş emri oluşturulur. İş emrine uygun rotalama yapılır. Marka, model, kurulum tarihi, garanti süresi, gücü gibi bilgiler önceden kayıtlı olduğu için bakım ekipleri arızaya hazırlıklı giderler. Böylece işçilik, zaman ve malzemeden tasarruf sağlanır.

Sisteme entegre edilen panik butonu ve kamera sayesinde anlık alarmlar oluşturulur ve olaylar hakkında ilgili birimlere bildirimler yapılır. Sonuç, %50 daha az bakım ve işletme maliyeti, %60’a varan enerji tasarrufu ve talep edildiğinde yeni fonksiyonlar ekleyebilme imkanı. Dahası bu yatrımınız 2 ile 4 yıl içinde kendisini amorti eder. Bu sebeple Logiba ASAS aydınlatmalarda tasarruf, güvenlik ve esneklik sağlayan yerli bir teknolojik çözümdür. Detaylı bilgi için Logiba Aydınlatma firma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *