tr Türkçe
İş İlanları
24 Eylül 2018 Pazartesi

1 Milyon TL’lik Aydınlatma Hayal Kırıklığına Uğrattı

Bingöl Gazetesi, 1 milyon 76 bin TL’ye yapımı tamamlanan Çapakçur Köprüsü’nün dekoratif aydınlatmalarını gündeme taşıdı. Dünyaca ünlü firma tarafından tasarlanacağı, boğaz köprüsünün muadili olacağı belirtilen aydınlatmalar devreye alındığında hayal kırıklığı yaşattı.

25 Haziran 2018 Pazartesi, 07:32

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Bingöl Gazetesi, 1 milyon 76 bin TL‘ye yapımı tamamlanan Çapakçur Köprüsü‘nün dekoratif aydınlatmalarını gündeme taşıdı. Dünyaca ünlü firma tarafından tasarlanacağı, boğaz köprüsünün muadili olacağı belirtilen aydınlatmalar devreye alındığında hayal kırıklığı yaşattı.

Çapakçur Köprüsü’ne yapılan ışıklandırmanın dünyaca ünlü firma tarafından yapılacağı söylenmişti. Işıklandırma yaklaşık 1 milyon 478 bin TL’ye açık usul ile ihaleyle çıkmıştı. Işıklandırmanın bu paraya değip değmediği tartışılırken, firmanın da dünyaca ünlü olup olmadığı sorgulanıyor.

Yıllarca yapılması için mücadele edilen Çapakçur Köprüsü, 2014 yılında ihalesi yapıldı. Yapım işi 3 yıl geçtikten sonra başlanıldı. 2017 Mart ayında başlanılan köprü Kasım ayında bitimi tamamlanıp, ulaşıma açıldı.

Şehrin iki yakasını birbirine bağlayan Çapakçur Köprüsü, 547 metre uzunluğunda, 28 metre genişliğinde, çift geliş gidişli (4 şeritli), iki yaya geçitli, iniş-çıkış eğimleri yüzde 8’den yüzde 1,5’a düşürüldü, belirli aralıklarla çelik kolon ve çelik halatlarla görünüm kazandırıldı. Hizmete açılmasından sonra köprünün açılışları yapıldı. Köprünün dekoratif ışıklandırmaları, geçtiğimiz haftalarda yapılan açılış töreninde devreye alındı.

Boğaz köprüsünün muadili olacaktı.

2018’in Ocak ayında yapılan koordinasyon toplantısında konuşan Karayolları 8. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, köprünün aydınlatmasını dünyaca ünlü bir firma tarafından yapılacağını söylemişti. Gülşen, ”Boğaz köprüsündeki aydınlatmanın muadili olan bir aydınlatma olacak. Köprünün aydınlatmasını dünyaca ünlü bir firma üstlenecek.” demişti.

Halk görkemli bir ışıklandırma bekliyordu.

Köprüye yapılan ışıklandırmayı basit gören halk, böyle bir işin 1 milyonu aşkın bir rakama ihale edilmesine de anlam vermiyor. Yapılan ışıklandırmayı ihale edilen bedelin çok altında bir maliyetle yapılabileceğini tartışan vatandaşlar, firmanın da dünyaca ünlü olup olmadığını sorguluyor. Köprüye daha şık görünümlü ışıklandırma yapılmasını beklediklerini ancak yapılan ışıklandırmayla hayal kırıklığına uğradıklarını belirten halk, sosyal medyada da konuyu sıkça eleştiriyor.

Yapılan ışıklandırmada bazı yerlerinde aksaklık gösterdiği görüldü. Öte yandan, ışıklandırma sözleşmesinin 1 milyon 76 bin 384 TL üzerinden imzalandığı bilgisine ulaşıldı.

Bingöl Gazetesi

İçerik Önerileri

Ağadere Caddesine Kirazlı Aydınlatma Körfez Belediyesi, kısa bir süre önce Kentin en işlek güzergâhlarından olan Ağadere Caddesi'nde başlattığı ışıklandırma çalışmalarını, Körfez'in sembolü olan Kiraz ışıklarının sayısını artırarak tamamladı.
Kahramanmaraş’ın Çöpü 25 Bin Konutu Aydınlatacak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kürtül mevkiindeki Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde depolanan çöplerden 25 bin konutun elektrik enerjisini karşılayabilecek güçte 4.8 MWh (megawatt saat) elektrik üretecek.
Arhavi’de Ağaçlar Yeşil LED Aydınlatmalarla Işıklandırıldı Arhavi Belediyesi, ilçenin modernizasyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Belediyenin fen işleri ekibi tarafından ilçe merkezinde başlatılan aydınlatma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
Mamak Işıl Işıl Aydınlatıldı İlçenin siluetini değiştiren dev yatırımların tamamlanarak hizmete girdiği Mamak’ta, geceleri tam bir görsel şölen yaşanıyor. Mamak Belediyesi hizmete sunduğu parklar, bahçeler, sokaklar, aile merkezleri, rekreasyon alanların, proje ve yatırımlarda estetik LED aydınlatma uygulamalarını kullanıyor....
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *